Haber

Antalya’da Çalılık Alanda Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

Antalya’da yerleşim yerlerinin yanındaki çalılık alanda çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Yangında 20 arı kovanı kül olurken, yanan arazinin yanındaki eve sadece birkaç metre kala alevler kontrol altına alındı.

Varsak’ın Kepez ilçesine bağlı Ayanoğlu Mahallesi’nde bulunan çalılık alanda öğle saatlerinde birden fazla noktada yangın çıktı. Rüzgarlı havanın da etkisiyle kısa sürede yerleşim yerlerine ve seralara yaklaşan alevler çevrede paniğe yol açtı. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesinin ardından olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Çevredekiler de Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine destek için seferber oldu. Yaklaşık 20 dönüm arazide yükselen alevler, arazinin bitişiğindeki konut ve seralara sadece birkaç metre kala kontrol altına alındı. Yangında 20 arı kovanı kül oldu.

“Evimizden koşarak geldik”

Aynı yerde oturan ve söndürme çalışmalarına destek veren vatandaşlardan Celil Arı, “Burada 15-20 dönümlük bir alan var. Arılar yandı yazık oldu. Evdeydik koşarak söndürme çalışmalarına yardım ettik. Alevler seralara sıçramadı ama seraların önleri yandı. İtfaiye hemen gelip müdahale etti. Evler yanmadan kurtuldu. Yangın önlendi” dedi.

Aynı saatlerde Antalya’da farklı bir noktada çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu