Haber

Zülfü Livaneli’nin İlk Tiyatro Oyunu “Duvar” İzleyiciyle Buluşuyor

Sanatçı Zülfü Livaneli’nin kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu “Duvar”, 26. İstanbul Tiyatro Festivali’ndeki prömiyerinin akabinde birinci gösterimini Ankara’da yapacak; sezon boyunca da Türkiye’nin çeşitli kentlerinde sahnelenecek.

Sanatçı Zülfü Livaneli’nin yazdığı ilk tiyatro oyunu “Duvar”, 25-26 Ekim’de gerçekleştirilen 26. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yaptı. Duvar, prömiyerin ardından ilk olarak 19 Kasım’da saat 20.00’de Ankara Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, 29 Kasım saat 20.30’da da İstanbul Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde (CKM) seyirciyle buluşacak.

Livaneli’nin “Duvar” adlı oyunu Ankara ve İstanbul’un akabinde da birçok kentte sahnelenecek.

HAYATA TUTUNMAYI BAŞARMIŞ İNSANLARIN ÖYKÜLERİNİ ANLATIYOR

Farklı coğrafyalardan dört insanın bir otel odasında müsabakasıyla başlayan “Duvar”, sıkıntı da olsa hayata tutunmayı başarmış insanların kıssalarına odaklanıyor. Karakterlerin iç içe geçen kıssaları çarpıştıkça ortalarındaki görünmez ‘duvar’ların yıkıldığı; hayatın ışığına, renklerine tutundukları anlatılıyor. Bilge Emin’in yönettiği; Fulya Koçak, Esra Yaşar, İrem Arslan ve Doğuş Bilgin’in rol aldığı oyunun künyesi şöyle:

Yazan: Zülfü Livaneli

Yöneten: Bilge Emin

Oyuncular: Fulya Koçak, Esra Yaşar, İrem Arslan, Doğuş Alım

Dekor: Hakan Dündar

Kostüm: Nalan Alaylı

Işık: Murat Selçuk

Müzik: Ferhat Livaneli

Dramaturji: Zeynep Avcı

Süpervizör: Işıl Kasapoğlu

Ynt. Yrd.: Ekin Deniz Ekin

Fotoğraflar:  Vural Yazıcıoğlu

Asistanlar: Parıltı Akbulut, Aleyna Akdemir

Prodüksiyon: Elf Üretim

BİLETLER

Ankara’da Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde 19 Kasım’da sahnelenecek oyunun biletleri “https://www.biletix.com/etkinlik/1ELFI/TURKIYE/tr” adresinden alınabilecek. 29 Kasım’da İstanbul CKM’de sahnelenen oyun için de “https://www.biletix.com/etkinlik/1ELFO/TURKIYE/tr” adresinden bilete ulaşılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu