Ekonomi

İstanbul’daki Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle THY ve Pegasus Hava Yolları Uçuş İptalleri Devam Ediyor

İSTANBUL’daki olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün için İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan planladığı 49 seferini iptal eden Türk Hava Yolları (THY), yarın 105 seferini de iptal etti. THY’nin iptal edilen toplam uçuş sayısı 154’e ulaştı. Pegasus Havayolları’nın 44’ü bugün, 38’i yarın olmak üzere toplam 82 seferi iptal edildi.

İstanbul’da etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle havayolu şirketleri seferleri iptal etmeye devam ediyor. Uçuş iptalleri Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komiteleri (MADKOM) kararıyla yapılıyor. THY, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 9, İstanbul Havalimanı’ndan 40 olmak üzere bugün için planlanan toplam 49 uçuşu iptal etti; Yarın ise İstanbul Havalimanı’ndan 82, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 23 olmak üzere toplam 105 sefer iptal edildi. Böylece THY’nin iptal edilen toplam uçuş sayısı 154 oldu.

SEYAHAT İPTALLERİ ARTABİLİR

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada bugün 44, yarın 38 olmak üzere toplam 82 uçuşun iptal edildiği belirtildi. İptal edilen uçuşlara ait biletlerini değiştirmek veya iptal etmek isteyen yolcuların bu işlemlerini Pegasus taşınabilir uygulaması ve web sitesi üzerinden ücretsiz olarak yapabilecekleri bildirildi. Öte yandan MADKOM kararı doğrultusunda havayolu şirketlerinin iptal ettiği uçuş sayısının artabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu