Haber

İstanbul Valisinden Suç Oranlarına İlişkin Kafaları Karıştıran Açıklama

Türkiye’de son yıllarda haberlerde silahlı çatışma sayısında artış gözlemlenirken, İstanbul Valisi Davut Gül’den kafa karıştıran açıklamalar geldi. Vali Gül, son dönemde kanlı tekel baskını ile gündeme gelen Esenyurt’ta suç oranının düştüğünü belirterek, Türk vatandaşlarının yabancılara karşı daha fazla suça bulaştığını söyledi.

Fatih’te basın mensuplarıyla görüşmeye gelen İstanbul Valisi Davut Gül, son günlerde yaşanan silahlı kargaşaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Esenyurt’ta düzenlenen kanlı tekel baskınında 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 kişinin de yaralandığını hatırlatan Vali Gül, Esenyurt’ta kabahat oranında geçen yıla göre yüzde 9’luk düşüş olduğunu savundu.

İstanbul Valisi Davut Gül, Türk vatandaşlarının orantılı olarak daha fazla suça karıştığını sözlerine ekledi.

“Herşey yolunda. Uyuşturucu, terör, cinsel taciz ve benzeri suçlara bulaşmışsa onu da sınır dışı ederiz. Bu nedenle göçmenlik politikamız kimseye zulmetmeyi değil, merhameti, adaleti esas alıyor.”

“Kimsenin burada dolaşmasına izin vermiyoruz. Bu uygulama devam ettiği sürece bu politika devam edecektir. Şehir genelinde 100 Türk vatandaşından 6’sı hata yapıyorsa, aynı rakamla karşılaştırırsak 100 yabancıdan 1’i hata yapıyor.

Son olarak Vali Gül, sokak hayvanı diye bir şeyin olamayacağını ve insanlara zarar veremeyeceğini belirterek, belediyeleri görevlerini yerine getirmeye çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu