Haber

Haliliye Belediyesi Parklardaki Aydınlatma Direklerini Yeniliyor

Parklardaki aydınlatma direkleri Haliliye Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü tarafından yenileniyor.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatıyla “üreten belediyecilik” anlayışını benimseyen Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Hızlı işletme ve hizmette tasarruf parolasıyla kurulan ahşap ve metal işleri atölyesinde parklarda kullanılmak üzere piknik masası, bank ve kamelya üreten ustalar, atölyedeki aydınlatma direklerini de yeniliyor.

Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan atölye ile vatandaşlara yaşam alanı sunan parklarda, kullanım ömrünü tamamlayan aydınlatma direkleri sökülüyor.

Atölyede ustaların kullanımına uygun hale getirilen aydınlatma, parklara yeniden yerleştirilerek vatandaşlara adeta bir inanç mekânı sunuluyor. Ustaların emeği ile çeşitli aşamalardan geçen piknik masaları, banklar ve kamelyaları bir araya getiren Çevre Koruma ve Denetleme Müdürlüğü bu sayede tasarruf da sağlıyor.

Öte yandan kısa sürede çalışmaların başladığı atölye ile parklarda bugüne kadar 300’e yakın aydınlatma sistemi devreye alındı.

haberarsuz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu