Teknoloji

ChatGPT’ye Hafıza Özelliği Geliyor: Artık Kim Olduğunuzu ve Ne Konuştuğunuzu Hatırlayacak!

Son aylarda gelişen yapay zeka sektörünün ilk şaheseri olarak bilinen ChatGPT, rakipleriyle arasını açmaya devam ediyor. OpenAI şirketinin ünlü chatbot’u nihayet devrim niteliğinde bazı hafıza özelliklerine sahip oldu. Başarılı yapay zeka artık kullanıcının kim olduğunu tam olarak hatırlıyor ve önceki konuşmaları akılda tutuyor. Detaylar burada…

Yapay zekanın büyük oyuncusu OpenAI, popüler sohbet robotu ChatGPT için çok değerli bir özelliği hayata geçirdiğini duyurdu.

Dev şirket, platforma “özel istekler” adlı bir bölüm eklediğini ve bu bölüm sayesinde hafıza yeteneği kazandığını duyurdu.

Alıntılanana göre konuşma kısmı yapay zeka ile her sohbet kanalında yer alıyor ve ChatGPT’nin unutmaması gereken konu ve komutları hatırlamasına yardımcı oluyor.

Böylece kullanıcılar, değerli sohbetlerini ve özel isteklerini ChatGPT ile hatırlatma zahmetinden kurtulur.

Bilmeyenler için başarılı chatbot ChatGPT, çok zeki bir yapay zeka olmasına rağmen geçmişte yaptığı konuşmaları ve kendisine verilen komutları unutan ve hafızasına kaydedemeyen bir yapıya sahipti. Yeni özel istekler bölümü GPT’nin bu zafiyetini ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Yapay zeka tabanlı chatbotlar için oldukça önemli olan güncel yenilik, şu anda test aşamasında ancak bazı ücretli ChatGPT Plus abonelerine açık.

Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık kullanıcıları için etkinleştirilen özelliği deneyimlemek için:

bir.‘Ayarlar’ menüsüne tıklayın

2.‘Beta özellikler’e gidin.

3.Özel talimatlara katıl’a tıklayın.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu