Haber

ABD’nin başkenti Washington DC’de uçuşa yasak bölgeyi ihlal eden uçağın pilotunun bilinci yerinde değildi.

ABD’nin başkenti Washington DC’de uçuşa yasak bölgeyi ihlal eden Cessna Citation tipi küçük uçağın pilotunun baygın olduğu ortaya çıktı.

ABD’nin başkenti Washington DC’de 4 Haziran’da dağlık bölgeye düşen ve uçuşa yasak bölgeyi ihlal eden Cessna Citation tipi küçük uçakla ilgili soruşturma sürüyor. ABD basınında yer alan haberde, uçuşa yasak bölgeyi ihlal ettikten sonra havalanan savaş uçaklarının pilotlarının, küçük uçağın pilotunu kokpitte baygın halde gördüğüne değinildi.

Haberde, kazada pilot ve üç yolcunun hayatını kaybettiği, pilotun uçuşun son iki saatinde anonslara tepki göstermediği ve uçağın yakıtının bitmesinin ardından sık ormanlık bir alana düştüğü belirtildi. ve Montebello, Virginia yakınlarındaki dağlık bölge. Pilotun neden bilincini kaybettiği bilinmezken, buna uçaktaki ani basınç düşüşünün neden olmuş olabileceği öne sürüldü. İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan askeri yetkililer, uçağın düşürülmediğini ve kazanın savaş uçaklarından kaynaklanmadığını vurguladı.

Tesadüfen en son rapor 12 ila 24 ay içinde yayınlanacak

Ulusal Ulaştırma Güvenliği Konseyi müfettişi Adam Gerhardt yaptığı açıklamada, uçağın enkazıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirterek, önümüzdeki hafta daha ayrıntılı bir raporun yayınlanacağını ve son raporun 12-12’de yayınlanacağını sözlerine ekledi. 24 ay.

Savaş uçaklarının ses patlaması başkentte paniğe neden oldu.

Küçük uçağı durdurmak, uçağı yakalamak için havalanan F-16 tipi iki savaş uçağının ses patlaması Washington DC’de büyük paniğe neden oldu ve patlamanın kaynağı bir süre belirlenemedi.

Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri resmi olarak açıklanmadı.

Kazada hayatını kaybeden 4 kişi resmi kaynaklar tarafından açıklanmazken, uçağın sahibi Florida eyaletindeki Melbourne Inc. Şirketin sahibi 75 yaşındaki John Rumpel, ABD basınına yaptığı açıklamada kızı, iki yaşındaki torunu ve dadısının pilotla birlikte uçakta olduğunu belirterek, uçağın Kuzey Karolina’dan Long’a gittiğini duyurdu. New York’ta ada. – WASHINGTON

konyaaltihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu